Bydlení

Budiž světlo

lustr_rulicka04
Asi to začalo tím, když jsem sháněla lustr do obýváku. A nemohla jsem najít žádný, který by mi vyhovoval a zároveň byl pro nás cenově dostupný. Tudíž jsem se rozhodla, že budeme mít lustr proměnlivý. Tedy, že si vždy vyrobím nějaký na míru, a po čase ho zase vyměním za jiný. A alespoň tak zároveň uspokojím i svoji potřebu tvořit. Bohužel ta bývá dost často konfrontována s tím, že na to nemám tolik času, kolik bych chtěla. Pokud totiž dělám něco, co pak má vypadat tak, jak chci já, tak to nemůžu dělat v době, kdy jsou děti vzhůru, neboť pak by to dopadlo zcela jistě podle představ jejich. No a večer zase už nebývá tolik energie…ale dost vymlouvání.

Zkrátka a dobře, rozhodla jsem se dělat lustry. A je jich hodně, co bych chtěla zkusit vyrobit, tak uvidíme, k čemu se dopracuji.

Toto je jeden z prvních prototipů. Původně jsem chtěla vytvořit ještě jiný, ale vznikl z toho tento proměnlivý lustr – jeho tvar se v průběhu času mění…
Bylo mi líto vyhazovat bez užitku tolik ruliček od toaleťáků a napadlo mě, že by z toho mohl být zajímavý lustr. Měl být ještě barevný – uvažovala jsem o zlaté barvě uvnitř a černé zvenku. Ale líbila se mi i ta pěkná přírodní barva samotných ruliček. A protože na malování už nezbyl čas, neb děti se měly každou chvíli vrátit domů z procházky, rozhodla jsem se to raději neodkládat, a rovnou ho pověsit. Že ho třeba namaluji příště…

lustr_rulicka03

 

A tady je jednoduchá a levná obměna klasického lustru – papírové koule, která visí snad v každé třetí domácnosti (asi jako provizorní řešení z důvodu cenové nenáročnosti). Mě se tedy samotná koule nelíbila, právě z toho důvodu, že ji vidím všude. Ale my z ní máme létající balon, co v noci svítí. Takže takhle jsem spokojená.

lustr_rulicka07

lustr_rulicka06   lustr_rulicka05

2 komentáře

 • bama
  28.11.2014 - 18:32 | Permalink

  … tak LUSTRY, ano? 😀
  Máš můj OBDIV 😀

  • 5.12.2014 - 21:37 | Permalink

   Děkuju, však to ale zatím není nic velkolepého…sama jsem zvědavá, k čemu se dostanu.

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Powered by: Wordpress