Kam s dětmi

Hvězdárna kolem dokola

IMG_20170616_113534_110

Pokud budete chtít s dětmi na nějaké zábavné místo, kde přitom nechybí poučení a zajímavé informace podané interaktivní formou, zajděte si na brněnskou hvězdárnu.

Hvězdárnu a planetárium nabízí kromě pestré nabídky programů pro děti i dospělé k vidění třeba výstavu velkoformátových fotografií vesmíru.

Pokud máte malé děti, doporučuji zajít na dopolední program pro školy. Můžete si na konkrétní představení zarezervovat místa i jako rodina, jestliže už má místa zarezervovaná nějaká škola (tedy jestli je jasné, že bude dost účastníků na promítání – což si myslím, že je asi vždy). A navíc vás to vyjde levněji, než třeba o víkendu.

Pořady mají dvě části – prvně si prohlédnete noční oblohu promítanou nad vašimi hlavami spolu s odborným výkladem a poté je již samotné promítání filmu či pohádky. Ideální na programech pro školy je, že právě to odborné povídání o hvězdách je přizpůsobeno přímo pro dětské návštěvníky.

A pokud dojdete dřív, můžete si zajít na interaktivní hřiště před hvězdárnou a vyzkoušet si třeba kolik byste vážili na Marsu nebo jak by bylo těžké to stejné závaží na různých planetách.

Okolí hvězdárny přímo vybízí k procházkám (jsou zde i další hřiště pro děti), a tak je ideálním místem na celodenní výlet kteroukoli roční dobu.

IMG_20170616_113828 IMG_20170125_130144

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Powered by: Wordpress