Tvoření

Jednoduché lampiony

DSC07612Dnes je svátek svaté Lucie. A přišel mi skvělý nápad jedné maminky, uspořádat proto lampionový průvod. Letos jsme s klukama byli už na jednom lampionovém průvodu na začátku podzimu na chalupě – dozvěděli jsme se o něm ten den ráno, takže jsme potřebovali nějaké rychlé lampiony z materiálu co máme po ruce.

Použily jsme rozříznuté PET lahve. Okraj se nad plamenem začistil, v horní části se udělaly dvě dírky a jimi se protáhlo ouško z drátu pro zavěšení.

Kluci si je měli za úkol vyzdobit. Nabízela jsem jim , že si je mohou pomalovat, nebo nastříhat lístečky z barevných papírků či jiné motivy. DSC07504Kluci nakonec zvolili jeden barevný papír s vystřiženými obrázky doplněný kresbou. Lampiony jsme pak umístili na klacíky s háčkem z drátku. Aby háček dobře držel, byl na klacíku udělán drobný zářez.DSC07526Dovnitř se do písku či drobných kamínků pro lepší stabilitu dá svíčka. Nedoporučuji čajové, protože z nich při pohybu vosk hned vyteče – lepší jsou klasické svíčky – třeba velikosti, co se dávají na adventní věnec.DSC07519

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Powered by: Wordpress