Recepty

Krtkův dort pro kluky – speciální truck trialová verze

Když jsem se našeho prvorozeného syna ptala, jaký by chtěl letos dort, měl jasno: „čokoládovej s autama“.
Tudíž já jsem pak přemýšlela, jak tento zapeklitý úkol vyřešit. Vzpomněla jsem si na „Krtkův dort“, který jsem ještě nikdy nedělala a vlastně ani nechutnala, a rozhodla se, že ho vyzkouším. A abych splnila synovi požadavky a zapojila do toho i auta, rozhodla jsem se rovnou pro terénní verzi. Nevím, jak kdo znáte Truck trialové závody, ale naši kluci jsou z nich unešení. A letos na nich již podruhé byli, takže jsem pro inspiraci nemusela chodit daleko…

Co se týče receptu, tak jsem si udělala vlastní verzi z těch, co jsem na netu našla. Se třemi dětmi nemám času na nějaké složitosti, takže si to co jde, zjednodušuji. A u vaření to pro mne platí dvojnásob.
krtkuv_01

Na dortovou formu o průměru cca 30cm:

Těsto
150 g cukru
150 ml oleje
180 ml mléka
3 vejce
1 lžíce rumu
270 g polohrubé mouky
3 lžíce kakaa
1 prášek do pečiva (prdop)

Náplň
500 ml smetany ke šlehání
2 balíčky ztužovače do šlehačky
250 ml zakysané smetany
40 g cukru moučka
100 g hořké čokolády
3 banány

Zdobení
1 balíček čokoládové polevy
lentilky, svíčky, autíčka apod. dle potřeby

Z bílků našlehejte sníh. V druhé nádobě šlehejte nejdříve žloutky s cukrem, postupně do nich přilejte mléko a olej a nakonec přidejte rum a smíchané kakao s moukou a prdopem. Sníh poté do směsi jen lehce vmíchejte.
Přelijte do dortové formy a pečte cca 20 – 30 minut při 180°C.
TIP: Dortovou formu nemusíte vymazávat – stačí když na dno dáte pečící papír a zavřete ho pomocí ráfku.

Upečený korpus nechejte vychladnout, a poté vnitřek vydlabejte a schovejte na závěrečnou posypku. Po obvodu je lepší nechat cca 1 – 2 cm okraje, aby dort dobře držel a banány neujížděly. U spodní části opatrně, aby zůstala neporušená.

Na náplň smíchejte cukr, ztužovač, zakysanou smetanu a nahrubo nasekanou čokoládu. Toto vše nasypte do téměř ušlehané šlehačky a zašlehejte vše dohromady.

Banány podélně rozkrojte a naskládejte do korpusu. Na ně pak navrstvěte náplň. V mém případě jsem se nesnažila udělat krtinec (kopeček), ale chtěla jsem udělat členitý terén. Na krém pak nasypejte rozdrobený vnitřek z vydlabaného korpusu.

Já udělala v jedné části dortu „jámu“, kterou jsem pak zalila rozehřátou čokoládovou polevou, abych vytvořila obří bahnitou kaluž. Celý vršek jsem pak ještě touto polevou pocákala coby bahno a do toho pak naaranžovala autíčka a dopravní značku spolu se svíčkami. Po obvodu jsem pak do polevy přilepila lentilky – viz. foto.

2 komentáře

 • bama
  28.11.2014 - 18:30 | Permalink

  Který obětavec ta autíčka čistil?!? 😀
  jinak – báječný nápad…rozzářená dětská očka mluví za vše… 🙂

  • 5.12.2014 - 21:36 | Permalink

   Autíčka byla schválně vybraná pro tuto příležitost – jednalo se o rozbité kousky, které pak putovaly rovnou do koše a já měla radost, že měly ještě využití…

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Powered by: Wordpress