Kam s dětmi

Muzejní noc

Jako každý rok tak i letos jsem nemohla opomenout brněnskou muzejní noc. A tentokrát jsem se vydala s naším prostředním (4 roky), abychom měli společnou chvilku jen pro sebe. Brala jsem i manduku (ergonomické nosítko do 20 kg) kdyby se nám to protáhlo a byl už unavený. A bylo to dobře, protože jsme se domů vrátili až před jedenáctou…

 

Nejprve jsme se byli podívat na parní mašinku.

muzejni_noc_brno (5)

Zajímali nás hlavně muzea, kde se s dětmi počítalo – Nejvíc času jsme strávili v objektech Moravské galerie.muzejni_noc_brno (2)

Největší úspěch sklidila pochopitelně skluzavka v Pražákově paláci. A vzhledem k tomu, že na ni ani nebyla fronta, tak ji sjel Ondra rovnou několikrát. A kdybychom už nešli do dalšího muzea, jezdil by tam dodnes…muzejni_noc_brno (7)

V pražákově paláci mají i pěknou dětskou hernu, kde byl připravený program pro děti.muzejni_noc_brno (3) muzejni_noc_brno (4)

A na terase jsme si mohli vytvořit vlastní stavbu či umělecké dílo z klacků. V pozadí je „Sloní břich“ od pana architekta Martina Rajniše.muzejni_noc_brno (1)

Noční Špilberk jsme nemohli vynechat… Kdyby nebylo tolik hodin, byli bychom toho prošli ještě víc (a to tu neuvádím všechna muzea, která jsme stihli), ale Ondra byl už pochopitelně hodně unavený – takto pozdě spát šel poprvé…muzejni_noc_brno (6)

2 komentáře

 • bama
  25.5.2016 - 16:24 | Permalink

  Krásné záběry 🙂
  To jste zvládli hodně … 🙂

  • 27.5.2016 - 16:08 | Permalink

   dík. sama jsem byla překvapená že to Ondru tolik a tak dlouho bavilo…

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Powered by: Wordpress