Děti Domácnost

Náš LEGO DUPLO betlém

DUPLO_betlem_01

Od té doby, co se nám narodil náš první syn, tedy spíš od doby, co slavíme Vánoce v našem současném bydlišti (takže letos potřetí), máme speciální DUPLO betlém vlastní výroby. Tedy ne že bych vyráběla postavičky, ale mají vyrobené dobové oblečky z flísu. Nakoupila jsem po jednotlivých částech kostky, co jsem potřebovala, a nakombinovala s tím, co už máme doma, a vznikl z toho tento betlém. Letos je to tedy potřetí, co panáčky oblíkám do původních oblečků. Je sice pravda, že některé už musely být trochu upraveny, ale jinak s tím už není příliš práce – jen vytáhnu obleček na příslušnou postavičku z pytlíku, oblíknu a je to. Každý den nám totiž do betléma přibude jedna postavička, až se nám tam nakonec narodí i Ježíšek… A v lednu samozřejmě přijdou i tři králové.

Kulisy jsou vyrobené z kartonu s nalepenou samolepicí fólií. Na obloze na zadní straně jsou vystřižené malé hvězdičky, a za kartonem je daná lampička, s vypínačem na šňůře, kterou mohou kluci zepředu zapínat či vypínat a dělat tak panáčkům den nebo noc. Celý betlém byl vyroben na míru do jedné z poliček v obýváku, která je tak celá vyplněná betlémem.

Přes den se betlém často mění na parkoviště aut a onehdy tam kluci strčili i našeho kocoura…kluci ho holt mají k vlastnímu užívání. jen vždycky večer se promění zase nazpátek do původní podoby, aby tam mohla dojít další figurka…

3 komentáře

 • bama
  8.12.2014 - 15:51 | Permalink

  Váš LEGO-Betlém má léčivé účinky 😀 je opravdu příemné se na něj koukat.. hlavně „naživo“…

 • Pingback: Už je tady – ADVENT | THE.TODE

 • Pingback: Cesta do Betléma – adventní kalendář | THE.TODE

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Powered by: Wordpress