Bydlení

Stěhujeme se na balkón

DSC00638

Už nám začíná pěkně svítit sluníčko na náš balkón. Je na východní straně, takže celé dopoledne tu je teplo. Zatím teda není úplně hotový, ale už se to začíná rýsovat. Proběhla první fáze – úklid a odstranění nepotřebných věcí. Jako hlavní výhodu považuji asi to, že už zmizel kočárek. Náš nejmladší je totiž docela čipera – nedovedu si představit, že bych ho uspávala s kšandami a bez nich by zase vyskočil hned po probuzení dolů… Takže teď už to musíme zvládat jen s postýlkou. Sice v ní nespí tak dlouho, jako na tom balkoně, ale alespoň něco.

DSC00617 DSC00616 Původní stav.

 

Druhá fáze bylo koupení a zasazení kytiček. Letos to jsou muškáty z výprodeje (opravdu za dobrou cenu, tak doufám, že z nich něco vyroste) a pak surfinie a petunie. To jsou tedy ty, co máme na zábradlí v truhlících. Další jsou pak ještě různě po balkóně.

DSC00674 DSC00670

Poslední fáze bude to celkově doladit – ještě chybí např. závěs. Tato část zatím neproběhla, ale snad se k tomu dostanu dřív, než skončí léto…A taky máme přislíbené tři truhlíky s rajčátky od babičky, takže pro ně budu muset udělat někde místo.

Prozatím jsme testovali balkonové domečky – pelíšky…

DSC00696 DSC00661 DSC00654 DSC00774

A snídani…

DSC00765 DSC00748 DSC00747

PS: Než jsem tento text stačila dopsat, jeli jsme na chalupu, kde se nám velmi osvědčil způsob uspávání v kočárku v sedě. Takže je to bezpečné, Jura je připásán ke kočáru a kouká ven. A kouká a kouká, nejlíp někam, kde se nic neděje a nikdo nechodí, až z té nudy usne. Žádné zdlouhavé uspávání. Tak jsem tento princip chtěla vyzkoušet i v Brně. Ale nechtělo se mi dávat zpátky na ten náš volný balkon zase kočárek, tak jsem to vyřešila tak, že jen předělám korbu přímo na zem. Pěkně tam Juru posadím, ať se kouká do zábradlí a on tam sám usne…A až spí, tak mu to dám pomalu do lehu. Teda zatím to proběhlo třikrát, tak doufám, že to vydrží…
Přemýšlím, že to vyzkouším i večer – to jsme se do fáze samostatného usínání zatím nedostali. Třeba by ho pohled na hvězdičky uspal líp než já…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Powered by: Wordpress