Kam s dětmi

Živá voda v Modré

davPokud hledáte zajímavé místo na výlet pro celou rodinu, které by bylo zároveň naučné i poutavé, pak je Živá voda v Modré u Velehradu tím pravým. Jedná se o areál, který má zábavnou formou přiblížit život ve vodě a kolem vody. Je tam toho opravdu spousta – pro starší i pro malé děti. A otevřeno mají po celý rok, takže i teď, během zimních měsíců, je tam na co koukat.

Byli jsme zde před necelým rokem a nejúžasnější věcí byl pro mě podvodní tunel. Jedná se o takovou prosklenou místnost, zboku i shora obklopenou vodou, kde máte ryby doslova na dosah. Zážitek, kdy se rybě díváte do očí ze vzdálenosti 5 centimetrů, se nedá popsat. Zvlášť když se jedná o největší sladkovodní rybu na světě – vyzu velkou, měřící asi metr a půl.

V celé expozici je připravena spousta aktivit nejen pro děti – např. skládání obrázků, přiřazování rybiček k jejich jménům, chytání udicí s magnetem, vyplňování pracovního listu a mnoho dalšího.

Rozhodně se sem ještě někdy vypravíme. Takhle nějak si představuji ideální školu – tedy školu prožitkem. Jsem ráda, že u nás máme takový areál – velké díky patří všem, kteří se o to zasloužili.

dav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Powered by: Wordpress