Děti Domácnost Tvoření

Adventní kalendář „ke kořenům“

adventni_kalendar_4dventní doba jako příprava na Vánoce.  Ale co se to o Vánocích vlastně slaví? Přece narozeniny! A čí? S tím děti seznámí právě tento kalendář. Každý den odkryjí jednu kartičku, co má z jedné strany obrázek  a z druhé číslo, coby střípek Ježíšova života. Začneme netradičně pozpátku – Ježíšovým nanebevstoupením a končit budeme jeho narozením. Stejně obráceně bude i číslování – takový odpočet, abychom věděli, kolik dní do Vánoc ještě zbývá (Ježíšovo narození je tedy číslo 0, nanebevstoupení číslo 21). Kalendář je dělaný pro tento rok a začíná první adventní nedělí (tedy 21 dní do Vánoc), kartiček je celkem 22.

Vycházela jsem z tohoto adventního kalendáře – zde, ale trochu jsem si to poupravila pro naše potřeby. V něm mají ke každému dni ještě nějaký charakteristický předmět – to je určitě taky zajímavý prvek – rozhodla jsem se to ale spíš nechat na dětech. Když budou chtít, mohou daný den něco tematického vyrobit (a pak to může sloužit třeba jako ozdoba na stromeček).

adventni_kalendar_2Obrázky můžete přidat do vašeho stávajícího kalendáře jako bonus nebo je ponechat jako samostatný kalendář. Připevnit je můžete třeba kolíčky čísly nahoru – každý den se pak jedna kartička otočí a děti uvidí, co je to za obrázek. Jak se danému tématu budete věnovat už je na vás. Tady jsou některé tipy:

– každý den si můžete pustit krátké video, týkající se daného obrázku (cca 5 minut) – seznam najdete zde (včetně odkazů na pasáže z Bible).

vyrobit něco na dané téma (inspiraci najdete třeba zde) a nebo nějaký symbol, který si pak pověsíte na stromeček a bude vám tuto událost připomínat.

vybarvit si omalovánky – např. zde

popovídat si o tom – některé události formou příběhu např. zde

– splnit tematický úkol. Inspiraci najdete např. zde

Obrázky pak můžete použít jako ozdobu na vánoční stromeček (třeba ještě dětmi nějak dotvořenou).

 

Obrázky ke stažení:
– s černým pozadím zde
– s bílým pozadím zde

Krásný advent!

adventni_kalendar_1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Powered by: Wordpress