Děti Domácnost

Kalendář 2018 ke stažení

the_tode_2018

Blíží se nám konec roku, tak dávám opět k dispozici kalendář (nejen) pro děti. Je jednoduchý, s místem na vaše poznámky, s českými a tradičními křesťanskými svátky. Jsou v něm malé obrázky k vybraným dnům, aby i děti pochopili, oč se v daný den jedná (nebo se na to kvůli obrázku zeptali). Každý měsíc uvidí, kolik měsíců (a jak se vlastně jmenují) zbývá do konce roku. Názvy měsíců jsou psány psacím písmem, aby měly děti možnost, setkat se s ním i v praktickém životě (alespoň takto jednoduše).

 

Vytisknutý kalendář je potřeba rozstříhat – odstřihnout spodní části tak, aby byly vidět jednotlivé měsíce, co zbývají do konce roku. Měsíce jsou i očíslovány – takový jednoduchý obsah, u kterého si děti nenásilně spojí měsíc s číslem (leden – 01 atd.). Také na úvodní straně můžete nechat pouze letopočet a bonusovou část – karetní hru (viz. níže) odstřihnout.

the_tode (7)

 

 

Naše vychytávky:

– K jednotlivým měsícům máme pod kalendáriem vlastní fotky ze stejného měsíce loňského roku. Řada činností se nám každý rok opakuje (ať už jsou to svátky nebo rodinné sešlosti či výlety), děti tak uvidí, co je daný měsíc může třeba čekat.

– Všichni členové rodiny mají v kalendáři v den svých narozenin (barevnou) a svého svátku (černobílou) fotku – snadno tak poznají, kdo kdy má svátek nebo narozeniny, i když neumí ještě číst.

Aktuální den máme v kalendáři vyznačený kousek washi pásky. Snadno se přelepí z jednoho dne na druhý, a když už nedrží nebo se zatoulá, nahradí se jednoduše dalším

Kalendář je ke stažení ZDE.

Jako bonus máte v kalendáři skládačku a karetní hru, pravidla jsou podobná jako ve hře „sedma“. Pokud o ně máte zájem, přihlašte se níže – v brzké době vám je pošlu. Těm, co jsou přihlášeni k odběru newsletteru, pošlu pravidla automaticky, takže se nemusí o nic starat.

Krásné předvánoční dny!

the_tode (3)the_tode (4)
the_tode (1)the_tode (6)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Powered by: Wordpress