Recepty

Cheesecake

DSC01698

Poprvé jsem ho ochutnala v Park Lane café a úplně mě dostal. A bývalý spolužák, co seděl zrovna vedle mě, říkal, že ho právě dneska dělali doma. Tak mi to nedalo, a řekla jsem si, že bych to měla taky vyzkoušet. Trvalo mi to nějakou dobu, než jsem se k tomu odhodlala, protože jsem se obávala, že to bude složité a časově náročné. A tak mě překvapilo, když jsem zjistila, že to tak vůbec není. Tedy já jsem opět zvolila cestu jednoduchého, rychlého a přitom výborného receptu, takže je možné, že existuje i nějaká složitější verze, ale já jsem spokojená s touto.

Postupovala jsem podle receptu paní Brýdové – jen tedy s trochu jiným množstvím ingrediencí převzatým z dalších receptů, co jsem na netu našla. Přišlo mi zbytečné psát sem postup, protože ve výše zmíněném odkazu jsou i fotky k jednotlivým krokům. Takže akorát moje postřehy:

Recept – ideálně do dortové formy s odnímatelným dnem nebo do veliké koláčové formy. Prvně jsem formu i vymazávala, protože jsem nevěřila tomu, že se to nepřichytí, ale poslední pokus byl s nevymazanou formou a dopadl úspěšně – takže není třeba vymazávat.

Ingredience:

200g Sušenek (Čajové, Be-be nebo něco na ten způsob)
70g Hery nebo másla
600g něčeho z tohoto: mascarpone, ricotty, lučiny, pomazánkového másla nebo žervé v kombinaci třeba i s tvarohem. Vše jsem většinou různě zkombinované ozkoušela a chutnalo to dobře.
3/4 hrnku cukru
3 vejce
Lžička citronové šťávy 

Mletá skořice
2 kelímky zakysané smetany
Vanilkový cukr

DSC01659DSC01721

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Powered by: Wordpress